Digitálne

Xiaomi-Vedúci Smartphone Gaint

Spread the love

Xiaomi Corporation je čínska elektronická spoločnosť založená v roku 2010. Je vo vlastníctve Lei Jun a jeho sídlo sa nachádza v Pekingu v Číne. Xiaomi vyrába smartphony, mobilné aplikácie, notebooky, slúchadlá, slúchadlá, televíziu, topánky a mnoho ďalších produktov.

Spoločnosť vydala svoj prvý smartphone v auguste 2011. Krátko po uvoľnení prvého smartphonu sa v roku 2014 stala najväčšou čínskou spoločnosťou pre smartfóny.

Do roku 2018 bola štvrtou najväčšou spoločnosťou smartphone na svete. To má viac ako pätnásť tisíc zamestnancov, a to aj v krajinách ako India, Malajzia, Singapur, Filipíny, Južná Afrika a ďalšie. Spoločnosť stojí miliardy dolárov, takže jej zakladateľ, Lei Jun, jedenásty najbohatší muž v Číne.

Rozšírenie

Zakladateľ spoločnosti povedal, že bude čakať niekoľko rokov, kým narazí na trhy krajín tier one vrátane USA a Európy. Práve teraz sa značka chce zamerať na rozvíjajúce sa trhy, ktoré nie sú úplne zaplavené smartphonom rovnako ako rozvinuté trhy.

Vízia Xiaomi

Spočiatku sa spoločnosť snažila poskytnúť hodnotu za peňažné položky miliónom ľudí, ktorí si nemohli dovoliť slušný smartphone. Víziou spoločnosti nie je len zisk nielen predajom smartfónov za lacnejšie ceny, ale aj zabezpečením dobrej kvality a technologicky vyspelých produktov.

To trvalo svet búrkou v posledných niekoľkých rokoch. Len za päť rokov sa značka podarilo stať sa jedným z popredných výrobcov elektronických predmetov